Wychowanie przez czytanie

Pomimo tego, że na świecie mamy do czynienia z najwspanialszymi wynalazkami technologicznymi, które wnoszą do naszego życia mnóstwo dobrego – nie zapominajmy o książkach. Warto czytać, ponieważ książki to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy. W szczególności, jeżeli mówimy o dzieciach. Pokazujmy dzieciom, że książki są naprawdę czymś fajnym i można znaleźć w nich odpowiedzi na wiele absorbujących nas i ich pytań. Jeżeli ktoś w swoim domu ma przedszkolaka, to koniecznie powinien pokazać mu książkę pt.”Pierwsza encyklopedia. Zwierzęta“.

Jak poznać świat?

Przedszkolak, który już co nieco rozumie i w miarę sprawnie mówi bardzo często zasypuje swoich rodziców pytaniem”dlaczego?”. Dlaczego pada deszcz? Jak to jest, że kwiaty rosną? Dlaczego mamy cztery pory roku? Dlaczego tata wygląda zupełnie inaczej niż mama? Dlaczego jest pies? Dlaczego..? dlaczego..? Dlaczego? Tak dzieci są ciekawskie świata i nie można bronić im dostępu do wiedzy. Trzeba wszystko zawsze im cierpliwie wyjaśniać, dzięki czemu będziemy pozytywnie wpływać na ich rozwój. Przydać nam się mogą (a właściwie naszym dzieciom) książki z serii “Pierwsza Encyklopedia”, gdzie wiedza przedstawiona jest w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Poszczególne książki, jakie wchodzą jeszcze do tej serii to “Ciało człowieka”, “Dinozaury”, “Samoloty”, “Na wsi”, “Piłka nożna”, “Rekordy zwierząt”. Co można znaleźć w środku? Warto się o tym osobiście przekonać.

W świecie zwierząt

Pierwsza encyklopedia. Zwierzęta” to tajemniczy świat zwierząt. Nikt jednak nie będzie miał tutaj do czynienia z ciężkimi do zrozumienia formułkami. Wręcz przeciwnie. Książka, która jest opracowaniem zbiorowym zawiera proste i zrozumiałe dla człowieka słowa. W szczególności dla tego małego człowieka, który dopiero uczy się świata. Przy czym jest to książka, którą przedszkolak musi studiować i poznawać razem z rodzicem, czy też inna osobą umiejącą czytać. Kilkulatki mogą jeszcze samodzielnie nie przeczytać wszystkich zawartych tam słów. Jest to więc doskonała okazja do tego, aby zacieśnić więź pomiędzy rodzicem a maluchem. Jeżeli pogoda nie dopisuje i nie ma co robić na dworze, to można poznać treść tej książki. Z jakimi zwierzętami mamy do czynienia na co dzień? Jakie można spotkać w naszych domach? Jakie zwierzaki żyją w innych krajach? Razem z maluchami wejdźmy do świata zwierząt, który kryje wiele fascynujących tajemnic. Przy okazji lektury tej encyklopedii warto sprawdzić, czy maluch zna odgłosy jakie wydają poszczególne zwierzęta.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com